HAMBURG - MIASTO KONTRASTÓW

Tomas Haupt - Jan 30, 2012
0

Niemiecki Hamburg łączy w sobie atmosferę historycznego miasta i nowoczesnych rozwiązań, stając się tym samym idealnym miejscem na weekendowy wypad.

 

Hamburg może się pochwalić długą i bujną historią, którą przyjezdni chcą poznać. Hamburg jest ponadto medialną stolicą Niemiec i jednym z najważniejszych ośrodków miejskich u naszych zachodnich sąsiadów.

W wielkim skrócie Hamburg oferuje mnóstwo pięknych miejsc, wspaniałych sklepów, renomowanych restauracji, zdumiewających wystaw i galerii oraz wspaniałą atmosferę gwarantującą niezapomniane wspomnienia.

Miasto słynie również z neorenesansowego stylu, według którego wybudowanych zostało wiele miejscowych domów oraz Ratusz, który jest swego rodzaju dziełem sztuki i występuje na niemal wszystkich pocztówkach wysyłanych z Hamburga. Spacerując po okolicy nie sposób przegapić Binnenalster oraz miejscowego jeziora, które znajduje się w ścisłym centrum miasta.

W Hamburgu znajduje się także wiele wspaniałych restauracji, takich jak np. Collin’s, która słynie z serwowania przysmaków z owoców morza oraz Le Lion, która będzie idealnym rozwiązaniem dla miłośników koktajli i przytulnych miejsc z wyjątkową atmosferą.

Turyści liczący na odrobinę wrażeń kulturalnych z pewnością powinni odwiedzić Muzeum Miniatur Wunderland, w którym znajdują się miniatury największych światowych miast.

Niedaleko stąd znajduje się Hafen City, ciekawy projekt budowlany, który jest imponującą wizytówką miasta.

Przy zwiedzaniu lokalnych zabytków z pewnością należy pamiętać o Kościele Michaelis, który pochodzi z epoki barku i wybudowany został w 1751 roku, a podczas II Wojny Światowej został zbombardowany.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz