CZY FRANCJA TO NUMER JEDEN W TURYSTYCE?

Wayne M. Gore - Jul 9, 2018
0

Wbrew twierdzeniom władz państwowych, Francja nie jest numerem jeden w sektorze turystycznym.

Francja uważa się za światowego lidera w turystyce. Faktycznie, jeśli spojrzeć na statystyki gości zagranicznych odwiedzających kraj, Francja prowadzi z wynikiem 89 milionów osób, wyprzedzając Hiszpanię z 82 milionami oraz Stany Zjednoczone z 76 milionami.

Jednak według ekspertów, liczby te wykorzystywane są do udowodnienia "oszustwa". Pominięte są natomiast kluczowe kwestie, jak na przykład obroty wygenerowane przez wszystkich tych turystów na danym obszarze.

Gdy spojrzymy na ten wskaźnik, Francja jest na trzecim miejscu, z wynikiem 54 miliardów euro w roku 2017, w porównaniu z 60 miliardami euro dla Hiszpanii oraz 190 miliardami euro dla Stanów Zjednoczonych.

Wygląda to jeszcze gorzej, gdy przyjrzymy się obrotom w stosunku do liczby turystów: Francja jest dopiero siedemnasta pośród krajów unijnych! Do tego aby dowiedzieć się, czy Francja dobrze wypada w turystyce, musimy odwołać się do udziału sektora turystycznego w PKB kraju. I tutaj raz jeszcze Francja jest za Hiszpanią, z przychodami od turystów reprezentującymi zaledwie 2.3% PKB, podczas gdy u sąsiada wynosi to 5.2%.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz