SANTA FE NAJPOPULARNIEJSZYM FESTIWALEM KULINARNYM W USA

Richard Moor - Oct 17, 2011
0

Dożynki Santa Fe zapoczątkowane w Nowym Meksyku w USA to listopadowe święto, podczas którego konsumuje się pyszne jedzenie i dobre wino. Odbywają się wtedy również liczne zabawy i konkursy z nagrodami.

 

Dożynki Santa Fe z pewnością są jedną z największych imprez kulinarnych w kraju. Dzięki niezliczonej ilości konkursów kulinarnych oraz interesujących pokazów i zabaw zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, impreza przyciąga znane osobistości z branży gastronomicznej, które uświetniają swoją obecnością projekt „Gotowanie z dzieciakami”.

Spotkanie inauguracyjne odbywa się zwykle w popularnej restauracji – Relay Restaurant. Stąd też rozpoczyna się wyścig wokół Santa Fe z tacami pełnymi napoi. I choć niemożliwym jest nie rozlanie, to sam konkurs jest świetną zabawą.

Chef Showdown jest z kolei konkurencją polegającą na wybraniu najbardziej zdolnych i kreatywnych kulinarnych ekspertów. Konkurs odbywa się w dwóch wersjach z czego jedna przygotowana jest dla profesjonalistów, a druga dla amatorów.

Wiele odwiedzających przyjeżdża tam ze względu na znaczące zniżki, które oferują miejscowi restauratorzy oraz pouczające lekcje gotowania dla dzieci i dorosłych. Innym wabikiem jest degustacja win oraz duże zniżki na noclegi w okresie 1-23 listopada.

Co ważne, minimum 10 dolarów z każdej sprzedanej idzie na projekt gotwania z dzieciakami, który organizuje pozarządkowa organizacja non-profit. Celem tego projektu jest wspólna praca z uczniami i wprowadzenie u nich zdrowych nawyków żywieniowych.

Uczą się oni tam, jak przygotowywać dobre i zdrowe jedzenie w ciekawy i inspirujący sposób. Miejmy zatem nadzieję, że w listopadzie bieżącego roku festiwal po raz kolejny przyciągnie wiele osób i pomoże zmienić podejście dzieciaków do zdrowego sposobu odżywiania.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz