DOMINIKANA RAJEM DLA WIELORYBÓW

Tourism Review News Desk - Jan 17, 2011
1

Dominikana jest często opisywana jako istny raj na ziemi i podczas, gdy część turystów dopiero zaczyna się o tym przekonywać, wieloryby już wybrały Dominikanę na miejsce swojego bezpiecznego schronienia. Od stycznia do marca bieżącego roku miejscowe Samana Bay stało się najlepszym na świecie miejscem do obserwowania tych fascynujących zwierząt.

 

Wieloryby dla wielu wydają się być niezwykłymi stworzeniami pochodzącymi z zupełnie innego świata, niezbyt zatem dziwi fakt, że ich oglądanie stało się bardzo popularną atrakcją. Jednak znalezienie łagodnych olbrzymów może być nieco trudne, chyba, że ktoś dokładnie wie, gdzie szukać. Dominikana już wkrótce stanie się rajem dla miłośników wielorybów. Samana Bay co roku przyciąga bowiem tysiące turystów. Spektakl zaczyna się za kilka dni.

Każdego roku w połowie stycznia ponad 5 tys. wielorybów migruje do wybrzeży Dominikany, by tam dokonać porodu. Większość z nich przebywa tam gdzieś do około połowy marca, jednak wycieczki możliwe są dotąd, aż wszystkie stworzenie nie odpłyną. Jak wynika z rysunków w lokalnych, starożytnych jaskiniach, ssaki przypływają tam od wieków. Samce mają tendencję do relaksowania się w zewnętrznej stronie zatoki, podczas gdy samice pozostają w wodach płytkich i opiekują się potomstwem. Swego rodzaju rezerwat powstał tam w 1966 roku i był jednym z pierwszych na świecie. Dzięki temu turyści mogą tam teraz podziwiać wieloryby, których liczba nie zwykła spadać poniżej 300 osobników.

Obserwowanie wielorybów jest niezwykle interesujące i przyciąga ogromne rzesze turystów, jednak na tym nie kończą się atrakcje Dominikany. Puerto Plata jest idealnym miejscem do rozpoczęcia przygody z cudami natury, takimi jak Park Narodowy Haitises, 27 wodospadami Damajagua oraz Pico Duarte – najwyższym szczytem Karaibów. Z kolei wyjątkowo zróżnicowany krajobraz jest sporym wyzwaniem zarówno dla turystów pieszych i miłośników wędrówek, jak i wielbicieli spływów kajakowych. Nurkowie chwalą sobie z kolei lokalne czyste wody, a golfiści warunki dobre warunki do uprawiania tego sportu. Generalnie, Dominikana stała się bardzo dobrą destynacją turystyczną.

 

Komentarze

  1. Uwielbiam Dominikanę. Choć daleko warto wydać trochę pieniędzy na bilet lotniczy aby oderwać się od zimowej Polski. Polecam portal dominikana.com.pl o tym magicznym miejscu. Pamiętajcie, że Dominikana to nie tylko luksusowe hotele i leżenie na plaży ale także a może przede wszystkim fantastyczna przyroda!

    Graal (Dominikana )

Dodaj komentarz