CZARNOGÓRA NAJSZYBCIEJ ROZWIJAJĄCYM SIĘ RYNKIEM TURYSTYCZNYM NA ŚWIECIE

Nils Kraus - May 30, 2011
0

Wiele biur podróży i różnego rodzaju agencji turystycznych stara się podnieść renomę Czarnogóry na światowym rynku turystycznym. Według wielu prognoz kraj ten w ciągu najbliższych dziesięciu lat ma być jednym z najszybciej rozwijających się na świecie.

 

Po okresie Wojny Jugosłowiańskiej i podziału kraju na wiele mniejszych, Czarnogóra poprzez rozwój swojej branży turystycznej bardzo liczy na nadchodzącą dekadę.

Czarnogóra liczy na to, że najbliższe dziesięć lat przyniesie bardzo dynamiczny rozwój miejscowej branży turystycznej. Takie prognozy zostały przedstawione podczas 11-tego spotkania z cyklu Global Travel and Tourism Summit w Las Vegas, jak również w wyniku badań przeprowadzonych przez Światową Radę Podróży i Turystyki we współpracy z Oxford Economics.

Organizacja ta stwierdziła, że Czarnogóra jest obecnie najszybciej rozwijającym się krajem, a pod względem eksportu plasuje się tuż za Brazylią. W tym toku wzrost wskaźnika PKB wyniósł 8,1%, natomiast do 2021 roku ma to być nawet 14,8%.

Tak dynamiczny wzrost jest skutkiem napływu nowych sieci hotelowych oraz intensywnej promocji „Porto Montenegro”, który słynie z wielu imprez żeglarskich.

Dla dzisiejszych mieszkańców Europy nie ma rzeczy niemożliwych, a wielu z nich szuka nowych, mniej popularnych destynacji turystycznych. Jedną z nich z pewnością może być więc Czarnogóra, która oferuje wiele niesamowitych miejsc i zabytków.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz