CENTRAL PARK WALKING TOURS - DWIE NIEZAPOMNIANE GODZINY ZWIEDZANIA

Theodore Slate - May 23, 2011
0

Central Park to wyjątkowe miejsce, które naprawdę warto odwiedzić będąc w Nowym Jorku. Profesjonalni przewodnicy podczas zwiedzania Central Park Walking Tours gwarantują niezapomniane wrażenia i mnóstwo atrakcji.

Niektórzy mówią, że wizyta w Nowym Jorku bez odwiedzenia Central Park mija się z celem. Nic dziwnego, albowiem na przestrzeni prawie 150 lat istnienia, park stał się prawdziwym symbolem miasta i każdego roku odwiedza go blisko 35 mln turystów z całego świata.

Podczas, gdy mieszkańcy Nowego Jorku są przyzwyczajeni do parku i nie do końca go doceniają, to odwiedzający go turyści bardzo często korzystają z usług przewodnika, by móc poznać jego historię i odkryć wszelkie ukryte tam skarby. Central Park Walking Tours mieści w sobie bowiem mnóstwo atrakcji.

Chociaż znaczna część parku wraz z wieloma głównymi atrakcjami turystycznymi jest łatwo dostępna dla rowerzystów, to istnieje tam również kilka ważnych miejsc, które dostępne są wyłącznie pieszo. New York Walking Tours została bowiem zaprojektowana w ten sposób, by zwiedzający poznali nie tylko najsłynniejsze miejsca, ale także te mniej znane.

Trasy zostały dopasowane tak, by każdy, niezależnie od wieku i stopnia sprawności fizycznej był zadowolony. Co bardzo ważne, po parku oprowadzać mogą tylko profesjonalni, licencjonowani przewodnicy, którzy dzięki wieloletniemu doświadczeniu są w stanie rzetelnie i w atrakcyjnej formie przedstawić dzieje Central Park, jego najważniejsze zabytki oraz miejsca znane między innymi z kina.

Jest jednak jeden wymóg NYC Walking Tours - Best Way to See Central Park, otóż w takiej wycieczce muszą uczestniczyć minimum cztery osoby. Wydaje się jednak, że trwająca około 2 godzin wycieczka jest godna zainwestowania. Tym bardziej, że tempo jest bardzo umiarkowane, a zwiedzający mogą spokojnie, bez pośpiechu oglądać kolejne zabytki. Trasa rozpoczyna się w Columbus Circle i wiedzie między innymi przez słynne Strawberry Fields, Cherry Hill i Bethesda Terrace. Natomiast jednym z takich miejsc, do którego można się dostać tylko pieszo jest „The Ramble” – idealne miejsce dla obserwatorów ptactwa.

Oferta wycieczek wraz z przewodnikiem obejmuje zwiedzanie pieszo i z użyciem rowerów oraz darmowe wypożyczalnie rowerów, tak by dla wszystkich turystów odwiedzających Central Park, były to niezapomniane chwile w życiu.

Park jest otwarty przez cały rok i już od bardzo wielu lat zajmuje pierwsze miejsce na liście najchętniej odwiedzanych parków w całych Stanach Zjednoczonych. W weekendy i w tygodniu po godzinie 19, park zamienia się natomiast w centrum życia sportowego. Spotkać tu można bowiem zarówno biegaczy, rowerzystów, jak i miłośników rolek.

Zawiedzeni nie mogą się również czuć wszelcy miłośnicy wydarzeń kulturalnych, gdyż w miesiącach letnich w parku odbywa się między innymi New York Shakespeare Festival, który do wielu lat cieszy się niezmiennie dobra reputacją. Ceniony jest także Summerstage, podczas którego odbywa się wiele ciekawych imprez.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz