NIEDROGI I ATRAKCYJNY BUKARESZT

Larry Brain - Aug 27, 2012
0

Nazywany również “Małym Paryżem”, Bukareszt od wielu lat jest miastem cenionym przez turystów z całego świata, którzy przede wszystkim chwalą piękno miasta i jego bogatą historię. Innym atutem Bukaresztu są panujące tam relatywnie niskie ceny, w porównaniu do konkurencyjnych europejskich stolic.

 

Plac Rewolucji (Revolution Square): plac ten jest jednym z najważniejszych miejsc w mieście, w związku z czym cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Szczególną sławę uzyskał po ostatnim przemówieniu Ceausescu, kiedy to doszło do zamieszek. Warto również podkreślić, że wstęp na plac jest darmowy o każdej porze dnia i nocy.

Pałac Parlamentu (Palace of the Parliament): Początkowo miał być symbolem komunistycznych rządów, którymi była spowita większość krajów leżących na wschód od Berlina. Wraz z upadkiem Związku Radzieckiego, nowo utworzony budynek składający się z ponad 1000 pokoi, został uznany za jeden z cudów architektonicznych.

Muzeum Wsi (Village Museum): Muzeum przedstawia życie przeciętnych Rumunów z przeszłości. Możliwość zobaczenia zarówno prawdziwych gospodarstw, jak i efektownych replik, jest niesamowitym doświadczeniem dla miłośników historii. Daje to również niepowtarzalną okazję na poznanie mentalności obywateli Rumuni. Koszt wstępu to mniej, niż 2 euro.

Transport Publiczny (Public Transport): Na szczęście dla turystów, nie trzeba się zbytnio oddalać od centrum, by skorzystać z unikalnego na skalę światową transportu publicznego w Bukareszcie. Metro, autobusy i tramwaje są bardzo ładne, czyste, a ceny biletów nie przekraczają 1 euro.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz