BRYTYJSKA BRANŻA TURYSTYCZNA MA SIĘ CORAZ LEPIEJ

Samuel Dorsi - Feb 13, 2012
0

Wielka Brytania liczy na to, że bieżący rok pozwoli jej ostatecznie wyjść z kryzysu, a dochody z turystyki w znaczący sposób wesprą krajowy PKB.

 

Różne źródła twierdzą, że ogólnoświatowa recesja gospodarcza spowodowała spadki w brytyjskiej branży turystycznej, sięgające nawet 7%. W efekcie kryzysu wielu hotelarzy zbankrutowało, a ich pracownicy pozostali bezrobotni.

Krajowy Urząd Statystyczny stwierdził, że ze względu na kryzys, Wielka Brytania straciła 5 mln funtów. Ze względu na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w Londynie, mieszkańcy UK liczą na to, że te 5 mln wróci z dochodów z turystyki.

Pomimo spadku liczby przyjeżdżających, dobrą wiadomością jest fakt, że ze względu na osłabienie funta, wydają oni znacznie więcej pieniędzy podczas swoich pobytów.

Przychód z turystyki w III kwartale 2011 roku wyniósł 1,2%. Ponadto, w branży turystycznej nastąpił ogromny wzrost samozatrudnienia, które wynosi obecnie 21%. Warto przy tym wspomnieć, że dla pozostałych sektorów gospodarki średnia to około 15%. Co ciekawe, z danych wynika również, że 40% osób pracujących w branży turystycznej jest poniżej 30 roku życia.

Interesujący może być fakt, że celem na 2012 rok nie są zagraniczni turyści, ale zachęcenie samych Brytyjczyków, by nie opuszczali wysp podczas Olimpiady, ale cieszyli się tym wydarzeniem na miejscu. Przeprowadzono w tym celu już kilka kampanii marketingowych, które wydają się być dość skuteczne.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz