GDZIE SĄ NAJBARDZIEJ NIEBEZPIECZNE MIASTA W EUROPIE?

Pat Hyland - Mar 13, 2023
0

Najnowsze badanie pokazuje podróżnikom, w których europejskich miastach ludzie czują się bezpiecznie, a w których powinni ostrożnie chodzić po ulicach. Wiele popularnych stolic UE może być dość niebezpiecznych.

Baza danych "Numbeo" chciała w ramach dużego badania dowiedzieć się, gdzie ludzie żyją ze strachem, a gdzie czują się bezpiecznie. Ponad 100 000 osób wzięło udział w ankiecie na temat ich osobistego poczucia bezpieczeństwa. "Numbeo" oceniło odpowiedzi i wykorzystało je do stworzenia "Crime Index 2023" dla 152 europejskich miast.

Ranking został stworzony przy użyciu kilku kryteriów i opiera się wyłącznie na subiektywnych spostrzeżeniach uczestników. Dlatego też ranking należy traktować z przymrużeniem oka.

Miasto w Wielkiej Brytanii zajmuje 1 miejsce

Według badania, Bradford w angielskim hrabstwie Yorkshire jest uważane za najbardziej niebezpieczne miasto w Europie. Ludzie uważają handel i konsumpcję narkotyków oraz związaną z tym działalność przestępczą za szczególnie problematyczną. Strach przed kradzieżą jest również stosunkowo wysoki w Bradford.

Nadmorskie miasto Marsylia na południu Francji zajęło drugie miejsce w tegorocznym niechlubnym rankingu. Tutaj również przestępstwa związane z narkotykami są odpowiedzialne za to, że wielu ludzi czuje się niepewnie. Do tego dochodzi krwawa przestępczość gangów, która tylko w zeszłym roku kosztowała życie 32 osoby.

Katania na Sycylii jest również jednym z najbardziej niebezpiecznych miast w Europie. Zajmuje trzecie miejsce w rankingu, a kluczową rolę w jej słabych wynikach odgrywa szeroko rozpowszechniona korupcja.

Jak bezpieczne są stolice UE

Co może być zaskakujące dla potencjalnych podróżnych, kilka popularnych stolic UE osiągnęło wysokie pozycje w badaniu pod względem postrzeganego braku bezpieczeństwa. Na przykład Paryż osiągnął 13 najgorszą pozycję, Ateny są 14, Bruksela 17, a słynny Londyn 19. Z kolei stolice Europy Środkowej można znaleźć w drugiej połowie rankingu - Budapeszt (91.), Bratysława (105.), Wiedeń (121.) i Praga (134.).

10 najbardziej niebezpiecznych miast w Europie:

  1. Bradford, Wielka Brytania
  2. Marsylia, Francja
  3. Katania, Włochy
  4. Coventry, Wielka Brytania
  5. Nantes, Francja
  6. Birmingham, Wielka Brytania
  7. Neapol, Włochy
  8. Montpellier, Francja
  9. Liège, Belgia
  10. Nicea, Francja

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz