ANGIELSKIE MIASTO BATH PRZYCIĄGA MILIONY TURYSTÓW

Larry Brain - Oct 31, 2011
0

Angielskie miasto Bath ma opinię jednego z najładniejszych miejsc w kraju. Jego niewątpliwy urok każdego roku przyciąga miliony turystów z całego świata. I w sumie nic w tym dziwnego, gdyż 20 lat temu Bath zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

Położone w Somerset w Anglii, niedaleko Bristol – Bath posiada długą i burzliwą historię, która pozostawiła widoczny do dziś ślad.

Jak głosi miejscowa legenda, Bath sięga czasów przed-rzymskich. Pierwsze wzmianki o mieście nazywanym niegdyś Aquae Sulis pochodzą z 43 r.n.e. Lokalne uzdrowiska bardzo szybko stały się sławne, a z biegiem lat w Bath rozwinął się także przemysł wełniany.

Dzięki niesamowitej gregoriańskiej architekturze, Bath lażdego roku zwabia miliony turystów. Najwięcej, bo około 4 miliony przyjeżdża tutaj na jednodniowe zwiedzanie, natomiast na kilka dni zostaje dodatkowy milion osób.

Jedną z najbardziej popularnych atrakcji jest Royal Crescent – świetny przykład architektury gregoriańskiej, którego projekt wykonał John Wood. Kolejnym cudem architektonicznym jest miejscowy Kościół Św. Piotra i Pawła, nazywany czasem nawet Bath Abbey. Jego fundamenty pochodzą z VII wieku, natomiast cała reszta z XVI.

Co ciekawe, Bath jest również cenionym ośrodkiem kulturalnym. Na szczególną uwagę zasługują tam więc: Victoria Art Gallery, Holborne Museum of Art i Herschel Museum of Astronomy. Nie sposób nie wspomnieć także o miejscowych łaźniach, które są niepowtarzalnym symbolem miasta i z pewnością warto je odwiedzić i zobaczyć na własne oczy.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz