ODRODZENIE KRAJOWEJ TURYSTYKI W AUSTRALII

Tomas Haupt - Oct 15, 2012
0

Raport dotyczący inwestycji w Australii wykazał, że krajowy przemysł turystyczny ma się obecnie bardzo dobrze. Jak wynika z przeprowadzonego badania, krajowi turyści wyjeżdżają więcej i częściej, a dochody z tytułu jednodniowych wycieczek osiągnęły poziom 75,1 mln euro. Oznacza to zatem 6%-owy wzrost w pierwszej połowie roku.

Minister turystyki, Martin Ferguson powiedział, iż ilość dwudniowych wycieczek wzrosła znacznie w każdym stanie Australii. A zatem zarówno w Australijskim Terytorium Stołecznym, Terytorium Północnym Tasmanii, Australii Zachodniej, jak i w Queensland nastąpił przynajmniej 9%-owy wzrost liczby noclegów.

Minister Ferguson stwierdził również, że powyższe dane są kolejnym potwierdzeniem krajowego trendu mającego na celu odbudowę australijskiej turystyki. Trend ten dało się zauważyć już od połowy roku 2011, kiedy to zaczęła wzrastać liczba podróży krótkodystansowych do krewnych, przyjaciół lub w celach czysto biznesowych.

W Australii turystyka krajowa stanowi trzon przemysłu turystycznego i dostarcza ponad 75% krajowego PKB.

Z raportu wynika również, że w Australii odnotowano spory wzrost miejsc kempingowych i przyczep do wynajęcia. Wzrost ten oszacowano na 16%-owy w porównaniu z analogicznym okresem w roku poprzednim.

Australijski minister turystyki stwierdził ponadto, że ze względu na fakt, iż krajowa turystyka jest podstawą krajowej gospodarki, to powyższe wiadomości są szczególnie istotne. Badanie wykazało także, że większość turystów podróżujących po kraju, robiła to z użyciem pojazdów prywatnych. Był to 8%-owy wzrost w porównaniu do roku poprzedniego. To wszystko ze sobą razem wzięte pozwala bardzo optymistycznie patrzeć na australijską turystykę w perspektywie najbliższych lat.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz