ARGENTYŃSKIE LINIE LOTNICZE OBSŁUŻYŁY 8,3 MLN PASAŻERÓW W 2012 ROKU

Wayne M. Gore - Dec 17, 2012
0

Argentyńskie krajowe linie lotnicze obsłużyły w tym roku o milion więcej pasażerów, niż w roku 2011. Liczba ta odzwierciedla rekordowy październik, w którym to odnotowano wzrost liczby pasażerów o 33%.

 

Szacuje się, że tempo wzrostu w 2013 roku będzie jeszcze większe. Tak przynajmniej wynika z prognoz przewoźnika, którego zarząd szacuje, że samoloty Aerolineas Argentinas (AR) i Austral dostarczą około 8,3 mln pasażerów z kraju i zagranicy.

Mariano Recalde, prezes linii lotniczych, powiedział, że: „priorytetem zarządzanej przez niego firmy jest utrzymanie jej rentowności, miejsc pracy dla zatrudnionych i dostarczenie krajowi jak najlepszej łączności pomiędzy wielkimi metropoliami, a prowincjami.

W ten sposób, jednym z głównych wyzwań prowadzących do zwiększenia liczby lotów krajowych jest realizacja projektu „Federalne Korytarze”, które połączą poszczególne argentyńskie prowizje z Buenos Aires.

AR Plus to program lojalnościowy sieci, który dzięki uzbieranym punktom pozwala na osiągnięcie lepszych świadczeń. Warto podkreślić, że obok Qantas jest to jedyny taki program, który pozwala użytkownikom zbierać mile na wszystkich lotach poprzez płatności kartą z siedmiu banków.

Nadchodzący rok nie przyniesie jednak drastycznego uruchomienia nowych rejsów, ale raczej więcej połączeń na już obowiązujących trasach. Przykładem mogą być rejsy do Miami, które będę się od grudnia odbywały dwa razy dziennie.

Linie mają również ambitny plan odnowy swojej floty, który został ustanowiony na lata 2010-2014 i zakłada zakup 57 samolotów, w tym 11 sztuk Airbusa 340s, 26 sztuk Boeinga 737-700/800 i 20 sztuk Embraera 190.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz