AMTRAK Z REKORDOWĄ LICZBĄ 30 MILIONÓW PASAŻERÓW

Michael Trout - Oct 24, 2011
0

Mimo, że Ameryka ma jeden z najniższych na świecie wskaźników użycia kolei przez społeczeństwo, to największa firma transportu kolejowego – Amtrak odnotowała ostatnio zaskakująco  dobre dane.

 

Amtrak jest ogromnym przedsiębiorstwem kolejowym w USA, które zatrudnia w sumie około 19 000 osób. Jednak Amerykanie od wielu lat dużo chętniej, niż koleją podróżują drogą powietrzną lub przemieszczają się samochodami.

Mieszkańcy Ameryki mają więc bardzo ambiwalentny stosunek do podróżowania koleją. Jak jednak wynika z ostatnich badań, coraz więcej obywateli USA zaczyna zmieniać swoje opinie na temat pociągów, albowiem w ciągu ostatnich 12 miesięcy Amtrak odnotował rekordową liczbę pasażerów (30 mln), co jest 5%-owym wzrostem w porównaniu do wcześniejszego okresu i 8%-owym wzrostem dochodów.

Jednakże przyszłość przed kolejowym gigantem wcale nie wydaje się być usłana różami, albowiem przy nowych projektach Amtrak bywa pomijany przez amerykańskie organizacje.

Fakt ten sprawił z kolei, że Amtrak te swoje dodatkowe przychody pragnie przeznaczyć na modernizację pociągów, tak by podróżowanie koleją stało się jeszcze przyjemniejsze dla obywateli Stanów Zjednoczonych. Przedsiębiorstwo planuje także dążyć do zniwelowania zatorów na trasie Nowy Jork – Boston, w celu skrócenia czasu podróży.

Z okazji 40-tej rocznicy powstania, firma planuje pokazową trasę po całym kraju specjalnym pociągiem. A taka promocja, przy pomocy mediów z pewnością może podnieść zaufanie społeczne do przewoźnika.

Długofalowym celem przewoźnika jest natomiast popularyzacja podróży koleją w kraju i sprawienie, by jak największa liczba obywateli USA korzystała z tej formy transportu.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz