ŚWIATOWE DNI AGROTURYSTYKI W ABU DHABI

Joe McClain - Dec 6, 2010
0

Pojęcie zrównoważonego rozwoju stało się ostatnio bardzo modne i coraz częściej wypowiadane jest w kontekście sektora turystycznego. 22 listopada, podczas trzydniowych obchodów dni Zielonej Turystyki, które miały miejsce w Abu Dhabi, omówione zostały możliwości, szanse oraz potrzeby tego działu turystyki.

 

Jeszcze dziesięć lat temu, pojęcie zrównoważonego rozwoju w turystyce było czymś nowym, niejasnym i nie do końca wiedziano w jakim kontekście je używać. Dziś wygląda to już zupełnie inaczej, turystyka się rozwija, a agroturystyka w ostatnim okresie stała się niezwykle popularną gałęzią przemysłu turystycznego na całym świecie.

22 listopada w Abu Dhabi rozpoczęły się Światowe Dni Zielonej Turystyki. Delegaci głównie z krajów arabskich zebrali się w celu omówienia korzyści i wyzwań stojących przed przemysłem agroturystycznym. Na konferencji poruszone zostały więc najważniejsze problemy współczesnej agroturystyki.

Niemal wszyscy obecni zgodzili się ze stwierdzeniem, że kwestia zrównoważonego rozwoju stałą się istotnym czynnikiem przy planowaniu wakacji i coraz większa liczba turystów decyduje się zapłacić więcej, aby ich podróż i pobyt były przyjazne dla środowiska.

Przewodniczący spotkania, Pan Shaikh Sultan, w swoim wystąpieniu zwrócił szczególną uwagę na to, że specjalny system ochrony zdrowia i środowiska został opracowany we współpracy z Radą Planowania Miast. Oba organy największą uwagę skupiły na tak zwanym „zielonym” zarządzaniu w turystyce i mają nadzieje, że w przeciągu kilku miesięcy wszystkie hotele będą działały zgodnie z jej zasadami.

 

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz