55 EUROPEJSKICH LOTNISK DBA O EKOLOGIĘ

Dan Rang - Feb 13, 2012
0

Pięćdziesiąt pięć największych europejskich portów lotniczych przystąpiło do programu mającego na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. Choć inicjatywa ma dobrowolny charakter, to cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

 

Latanie jest fantastycznym sposobem podróżowania. Jest szybkie, wygodne i relaksujące. Niestety jednak samoloty emitują do atmosfery bardzo duże ilości dwutlenku węgla i są niezbyt trwałe.

Uruchomiony w 2008 roku program Airport Carbon Accreditation ma na celu doprowadzenie do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla przez lotniska.

Aby to osiągnąć, pięćdziesiąt pięć europejskich lotnisk wzięło udział w inicjatywie i w przeciągu dwóch ostatnich lat wprowadziło wiele restrykcyjnych przepisów, które powoli przynoszą oczekiwane rezultaty.

Aby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla, lotniska inwestują w pojazdy napędzane energią elektryczną i dążą do posiadania jak największej ilości alternatywnych źródeł energii, takich jak np. panele słoneczne.

W Europie istnieje ponad 400 lotnisk i inicjatorzy projektu liczą, że coraz więcej z nich będzie chciało przyłączyć się do akcji. Porty lotnicze, które zdecydowały się uczestniczyć w projekcie, zredukowały emisje dwutlenku węgla o 729,689 ton, co porównuje się do emisji dokonanej przez 180 tys. samochodów.

Wśród lotnisk zaangażowanych w projekt znajdują się tak znane porty lotnicze jak: Londyn, Heathrow, Frankfurt, Monachium, Zurich, Genewa, Paryż, Mediolan, Amsterdam i Bruksela. Miejmy nadzieję, że tych lotnisk będzie coraz więcej, a podróżowanie drogą lotniczą stanie się bardziej ekologiczne.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz