5 NAJCIEKAWSZYCH PARKÓW ROZRYWKI W AZJI

Gregory Dolgos - Sep 17, 2012
0

Istnieje wiele przykładów udowadniających coraz wyższy poziom życia w Azji. Jeśli chodzi o gospodarki, to prym wiodą przede wszystkim Chiny i Indie, które realizują swoje projekty na całym świecie. Skutkuje to powstaniem nowej klasy robotniczej, która ma nowe potrzeby. Jedną z nich jest potrzeba rozrywki. W efekcie w Azji powstało kilka naprawdę interesujących parków rozrywki.

Disneyland Tokio w Japonii

To był pierwszy Disneyland powstały poza Stanami Zjednoczonymi. Tokijski park rozrywki każdego roku odwiedza ponad 14 milionów turystów, czyniąc go jednym z najchętniej odwiedzanych Disneyland’ów poza USA. Park w Tokio podzielony jest na strefy, takie jak: Critter Country, Mickey’s Toon twon, World Bazaar i quarter of Fantasy land, Tomorrow land, Adventure land oraz Western land.

Universal Studios w Singapurze

Singapurskie Universal Studios znajduje się na wyspie Sentosa i zostało zbudowane przez Genting group. Głównym powodem jego budowy był cel rozwoju wyspy. Universal studios zostało podzielone na następujące strefy: Hollywod, Sci-Fi City, New York, Lost World, Madagascar, Ancient Egypt i Far Away.

Park Oceaniczny w Hongkongu

Park Oceaniczny w Hongkongu jest odwiedzany przez ponad 5 mln osób każdego roku. Warto przy tym pamiętać, że wycieczka do parku oceanicznego wiąże się z dużą ilością adrenaliny. Można tam zobaczyć niesamowite atrakcje, takie jak rafa koralowa, siedlisko pand, niesamowity pokaz ptaków i wiele rekinów.

Genting Highlands w Malezji

Możesz ruszyć w niesamowitą podróż ze stolicy Kuala Lumpur do pięknej góralskiej Genting, która powszechnie uważana jest za miasto rozrywki. Genting zapewnia najlepszą ucieczkę od kłopotów i zgiełku miasta. Wśród wielu atrakcji znajdujących się w Genting Highlands odnaleźć można między innymi statek piracki, rybkę, oko cyklonu i korkociąg. W celu symulacji nurkowania, można odwiedzić specjalne pomieszczenie umożliwiające niepowtarzalną zabawę. Znajduje się tam również latający coaster, który jest pierwszym powstałym w Azji.

Park Dinozaurów w Chinach

Changzhou, Prowincja Jiangsu

Niespełna dwie godziny jazdy pociągiem z Szanghaju znajduje się wspaniały park rozrywki poświęcony dinozaurom. W samym sercu Changzhou jest więc plac zabaw, park wodny i muzeum, w którym znajduje się ogromny zbiór replik różnego rodzaju gadów. Można tam także wziąć udział w zwiedzaniu wspaniałych statków pirackich na Lubara lub odwiedzić Funky Town. Co ciekawe, park można zwiedzić również na rowerze lub skuterze.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz