JEDYNIE TRZY LINIE LOTNICZE OFERUJĄ DARMOWE WIFI

Data 11.10.2014
JEDYNIE TRZY LINIE LOTNICZE OFERUJĄ DARMOWE WIFI

Norweskie, Tureckie linie lotnicze oraz linie lotnicze Hong Kongu są jedynymi liniami lotniczymi na świecie, które na pokładzie oferują darmowe WiFi, zgodnie z ostatnimi badaniami.

Europa jest regionem, gdzie najmniej lini lotniczych oferuje połączenie WiFi na pokładach samolotów - jest to obszar, w którym połączenie jest najbardziej kosztowne. W rzeczywistości, firmy takie jak Lufthansa, Air France i KLM oferują WiFi za 10.95 Euro za godzinę.

W przypadku niemieckiego samolotu pasażerskiego, połączenie jest tylko dostępne na trasach długo dystansowych na pokładach A330, A340 i Boeing 747-400, podczas gdy Air France oferuje to samo w numerach wyznaczonych tras, osługiwanych przez B777-300. Inne, takie jak, TAP Portugal, pozwalają Ci połączyć się bezprzewodowo do ich tras Europejskich i Amerykańskich o prędkości 4 Mb w cenie 6 Euro, podczas gdy WiFi Swiss Air wliczone jest w opłatę rezerwacji „Biznes Klasy”

Linie lotnicze North American są jedynymi, które oferują WiFi najpowszechniej w ich lotach, średnio cena wynosi 10.65 Euro za godzinę. Konkretnie, American Airlines, Delta i United Airlines umożliwiają przepływ danych na 24 godziny za 10.29 Euro i trasach transatlantyckich i daleko dystansowych oraz lotów w Stanach Zjednoczonych i Alasce, w przypadku Delta.

Średnia stawka jest mniejsza w przypadku lini lotniczych Gulf do 10.25 Euro za 10 Mb połączenia. Jednak, linie lotnicze takie jak Oman Air zwiększają cenę do 11.02 Euro na trasach do Europy i Indonezji, w przeciwieńsnurkowtwie do Qatar Airlines, które oferuje WiFi za 3.67 Euro, lub Emiratów Arabskich, o koszcie 2.29 Euro za 5Mb prędkości

W Etihad, opłata za loty międzynarodowe pozostaje w średniej. Prędkość nie jest ograniczona, ale czas połączenia jednak jest – jedna godzina. Gulf Air z drugiej strony pobiera taką samą cenę w sumie 24 godzin.

Wreszcie, Azjatyckie linie lotnicze pokazują cenę dysproporcji, Singapore Airlines, Thai Airways i ANA, umożliwiają roaming danych bezprzewodowych o 10Mb za 8.78 Euro, 10.65 Euro i odpowiednio 8.52 Euro. Tymczasem, Japan Airlines obejmuje usługę WiFi do Tokio, Londynu i Paryża w cenie 16.13 Euro na dzień.

Jeśli chodzi o model samolotu, rodzina A319 posiada największą liczbę samolotów pasażerskich z połączeniem WiFi, a następnie A320. Za nimi znajdują się modele 787 i 747-300 Boeing.

Nazwa
Nagłówek
Kraj
Twoja wiadomość
 

Komentarze

.TR Ogłoszeniaico
feedback