B2B tygodniowe aktualności podróżnicze. Światowe aktualności w przemyśle turystycznym

TBILISI – CEL DLA MAŁO WYMAGAJĄCYCH TURYSTÓW

Tbilisi, stolica Gruzji, jest bardzo przyjemnym celem wycieczki, które ma szanse stać się jeszcze lepsze. Miasto, położone w środku gór Kaukazu, ma wiele do zaoferowania -przykładowo: Twierdzę Narikala, Katedrę Sameba, Operę Paliashvili lub dzielnicę Starego Miasta. Jednak miasto jest ograniczone przez wiele czynników, które są głównie związane z oferowanymi usługami turystycznymi.

ZANIK FRANCUSKIEJ BRANŻY TURYSTYCZNEJ

Po fali ataków, które dotknęły Francję w ciągu ostatnich 18 miesięcy, francuska turystyka ucierpiała z pełną siłą. Francuski rząd ogłosił, że liczba turystów od stycznia zmalała o 7%, również z powodu pogody i strajków.

CHIŃSKI RYNEK PODRÓŻY ZAGRANICZNYCH: PRZESZŁOŚĆ, TERAŹNIEJSZOŚĆ I PRZYSZŁOŚĆ

Liczba podróżujących poza granicę Chin turystów osiągnie liczbę 174 milionów w przeciągu 4 lat wraz z niesamowitą siłą wydanych pieniędzy w kwocie 264 miliardów dolarów amerykańskich. W zeszłym roku ponad 107 milionów chińczyków odbyło podróże zamorskie, 20 procent więcej od 2013 roku.

ŚWIATOWE FORUM EKONOMII TURYSTYKI, 2015 JAKO RYNEK INTERAKTYWNY

Delegacja prominentnych ludzi przemysłu turystycznego w Chinach właśnie dotarła do Mexico City. Wizyta jest przygotowaniem do Światowego Forum Ekonomii Turystyki - Global Tourism Economic Forum (GTEF), które odbędzie się w Makau w październiku. Forum promuje turystykę bilateralną pomiędzy Chinami a krajami Ameryki Łacińskiej.

EUROPA: NAJCZYSTSZE HOTELE ZNAJDUJĄ SIĘ NA SŁOWACJI

Czystość jest jednym z największych imperatywów w branży hotelarskiej. Nie wszystkie kraje jednakże mogą oferować takie standardy, jakich oczekują klienci. Hotel słowackie są najczystszymi hotelami w Europie i otrzymują najlepsze wyniki jak pokazuje raport od Hotel.de.

GOOGLE TESTUJE NOWĄ NATYCHMIASTOWĄ FUNKCJĘ REZERWOWANIA HOTELI

Plotki słyszano już od pewnego czasu. Teraz gigant wyszukiwarek Google wprowadził swoją Funkcję Natychmiastowej Rezerwacji. Google beta testuje obecnie tą nową funkcjonalność, która umożliwia podróżnikom ze Stanów Zjednoczonych zarezerwować pokój hotelowy bez konieczności opuszczania strony wyszukiwania.

INFOGRAFIKI: JAKOŚĆ I DOSTĘPNOŚĆ HOTELOWEGO WIFI W ZALEŻNOŚCI OD RÓŻNYCH KIERUNKÓW PORDÓŻY

Infografiki przedstawiają jakość i dostępność hotelowego WI-FI w Europie, Azji i w Stanach Zjednoczonych. Na przykład w Europie jest o 33% większe prawdopodobieństwo, że goście hotelowi spotkają się z WI-FI, niż w Stanach Zjednoczonych. Ale z drugiej strony, w Stanach Zjednoczonych jest o 14% większe prawdopodobieństwo, że goście hotelowi znajdą darmowe WI-FI w pokojach.

Ogłoszenie
GRECKA SYRIZA WPROWADZA ZMIANY W TURYSTYCE

Nowy premier Grecji, przed swoją wygraną 25 stycznia, mówił o reformach które jego partia Syriza zamierza wprowadzić w zakresie greckiej turystyki. Według nowego premiera Alexisa Tsiprasa, turystyka jest jednym z filarów odbudowy gospodarczej kraju.

INFOGRAFIKI: WPŁYW TECHNOLOGI NA PODRÓŻNIKÓW

Smartfony, tablety i notebooki są coraz częściej używane we wszystkich aspektach planowania podróży, od szukania i rezerwacji, do publikowania opinii po podróży. Otwiera to wspaniałe możliwości rozwoju dla tych graczy na rynku, którzy wykorzystują je do zainteresowania obecnych i potencjalnych klientów.

Ogłoszenie
MALEDIWY ROSNĄ W POPULARNOŚĆ

Liczba gości odwiedzających Malediwy wzrasta, i lokalne biura podróży takie jak ostatnio założony Secret Paradise są przekonani, że nie tylko w pełni rozumieją pragnienia, które naprawdę przyciągają ludzi na wyspę; Ale są oni najlepiej zaopatrzeni, aby pomóc tym turystom doświadczyć prawdziwych Malediw.

.TR Ogłoszeniaico
feedback