5 NAJBARDZIEJ POPULARNYCH TRENDÓW W TECHNOLOGIACH ZWIĄZANYCH Z PODRÓŻOWANIEM

Data 18.11.2013
5 NAJBARDZIEJ POPULARNYCH TRENDÓW W TECHNOLOGIACH ZWIĄZANYCH Z PODRÓŻOWANIEM

Postęp technologiczny bez wątpienia przerósł wszelkie ludzkie oczekiwania i w dużej mierze sprawił, że wszystko stało się proste i szybkie. W dzisiejszych czasach wszystkie sfery życia przeszły do internetu, a przemysł turystyczny nie jest tu wyjątkiem. Możesz rezerwować bilety lotnicze, znaleźć hotel lub zaplanować całą podróż, a wszystko w zasięgu kilku kliknięć. Coś takiego nie byłoby możliwe parę dekad temu. Tourism-Review.com we współpracy z Centaur Exhibitions z siedzibą w Londynie – organizatorem wysoce specjalistycznej wystawy i konferencji Travel Technology Europe (TTE 2014) prezentują ranking najbardziej popularnych trendów w technologiach związanych z podróżowaniem.

Nazwa
Nagłówek
Kraj
Twoja wiadomość
 

Podróżowanie staje się społecznościowe

Podróżowanie staje się społecznościowe

Czy jest coś, co istnieje obecnie na naszej planecie bez wpływu portali społecznościowych? Nie ma kompletnie żadnego substytutu mediów społecznościowych, jeśli chodzi o zdobywanie trafnych informacji na temat konkretnego miejsca. Przykładowo, jeśli szukasz nocnych klubów w Bangkoku za pośrednictwem Wyszukiwania w Socjogramie Facebooka (usługa znana też jako Facebook Graph Search), zyskujesz dostęp do listy klubów, uporządkowanej według oceny odwiedzających. W ten sposób jesteś dobrze poinformowany na temat miejsca i unikniesz wyrzucenia pieniędzy w błoto. MapQuest to inna strona internetowa, która stworzyła platformę społecznościową dla podróżujących z różnych zakątków ziemi, na której to stronie mogą oni wymieniać się swoimi doświadczeniami z innymi ludźmi. Pozwala to sprawdzić wiarygodność danego celu podróży i jego wartość jako miejsca do spędzania wakacji. Tego typu ocena nie byłaby możliwa bez portali społecznościowych.

Zawsze istnieje aplikacja na wszystko

Zawsze istnieje aplikacja na wszystko

W dzisiejszych czasach można znaleźć gotową aplikację do wszystkiego; nieważne czy jest to przewodnik po lokalnych atrakcjach lub szczegółowa topografia danego miejsca. Upewnij się, że ściągniesz użyteczne aplikacje na swoje urządzenie zanim zaczniesz planować wakacje w tym roku. Większość hoteli i linii lotniczych posiada swoją własną aplikację, które zapewnia łatwy dostęp i wygodę dokonywania zmian w ostatniej chwili, jeśli tylko zajdzie taka konieczność. Atrakcyjne oferty i zniżki w różnych miejscach są dostępne poprzez aplikację Viator, z kolei aplikacja iStone to użyteczne narzędzie, które pozwala na zapis i tłumaczenie 12 różnych języków i posiada zasób 300 fraz. Każdego dnia powstają nowe aplikacje, wszystko po to, żeby poprawić komfort podróżowania oraz świadczonych usług.

Wi-Fi w samolocie

Wi-Fi w samolocie

W dawnych czasach, jeśli spędzaliście dużo czasu w samolocie, zapewne najbardziej stresowała Was konieczność wyłączania telefonu lub przestawiania go na tryb samolotowy. Oznaczało to, że przez cały okres podróży nikt nie może uzyskać z Wami kontaktu i nie możecie nawet wysyłać ani odbierać e-maili nie mając dostępu do sieci. Pozostawało Wam tylko słuchać muzyki lub grać w gry. Jednak zwracając uwagę na ten potencjalny brak komfortu pasażera w trakcie lotu, linie lotnicze niedawno wprowadziły ideę sieci WiFi na pokładzie samolotu. Większość linii lotniczych zaopatrzyło swoje samoloty w to udogodnienie i nieustannie dołączają do nich kolejne. Jednak niestety wiele linii lotniczych wprowadziło dodatkową opłatę za dostęp do WiFi. Przykładowo, musisz wykupić pakiet WiFi za 17 USD, żeby móc korzystać z sieci przez 4 godziny na pokładzie samolotu American Airlines. Ponadto, usługa ta dostępna jest tylko na wybranych połączeniach.

Interaktywne mapy

Interaktywne mapy

Dni kiedy ludzie nosili ze sobą papierowe mapy, ciągle je składając i rozkładając, po to tylko żeby i tak trafić w niewłaściwe miejsce w 5 na 10 przypadków, odeszły już dawno w zapomnienie. Obecnie, w dobie technologii nawigacji zaimplementowanej w aplikacjach na smartfony, zdecydowanie łatwiej dostać się w dowolne miejsce na świecie. Wraz z pojawieniem się Map Google, każdy krok podróżnika jest dokładnie śledzony, dzięki czemu nikt nie zabłądzi. Można obliczyć dokładną odległość między dwoma punktami i jednocześnie mieć świadomość ile paliwa możesz potrzebować na podróż.

Strefy wolne od technologii

Strefy wolne od technologii

Technologia znacznie przyczyniła się do poprawy jakości naszego życia, jednak z drugiej strony – za bardzo uzależniła od siebie ludzi. Wydaje się, że relacje międzyludzkie zanikły, a świat stał się jednym wielkim okablowanym miejscem. Nawet w trakcie podróży jesteśmy zajęci rozmową na Facebooku lub tweetowaniem na Twitterze. W obliczu tego kilka kurortów i hoteli z całego świata zdecydowało się na innowacyjną ideę stref wolnych od technologii, co ma na celu zapewnienie podróżującym miłych „wakacji dla mózgu” (z ang. braincation - połączenie słów brain – mózg i vacation – wakacje), z daleka od elektronicznego świata. Książka w ręku, w połączeniu ze słońcem rzucającym blask na wybrzeże i ciałem wystawionym na jego promienie to czasami wszystko, czego możesz potrzebować, żeby poczuć się jak w niebie.

Tourism-Review.PL

Tourism-Review.PL

Przygotowano przez Tourism Review Media, wiodącego dostawcę wiadomości dla profesjonalistów z obszaru turystyki na całym świecie. Odwiedź www.tourism-review.pl.

Prawa Autorskie © Tourism Review Media 2006-2015 Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Żadna część tego artykułu nie może być przedrukowana bez wyrażenia na to zgody przez Tourism Review Media.

Komentarze

.TR Ogłoszeniaico
feedback